İddaa Bayiliği
Bahis dünyasının hızlı bir şekilde gelişmesi yatırımcıları ya da işletme sahibi olmak isteyenleri iddaa bayiliği arayışlarına yöneltmektedir. Sektörün yoğun ilgi görmesi, bayi kavramını da hızlı bir şekilde geliştirmiş olup, hemen hemen her yerde, gerçek ofisler ile karşılaşılmasına neden olmaktadır. Kar oranlarının belirli seviyelerde bulunması ve ödemelerin, kurum tarafından düzenli olarak yapılması, bayilik anlayışının yaygınlaşmasına ve başvuruların çoğalmasına katkı sağlamıştır. Eğer, sizlerinde belirli bir ekonomik gücü bulunuyor ve bu iş ile ciddi olarak ilgilenmeyi düşünüyor iseniz, spor toto teşkilatını kullanarak, resmi bir başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra, yapacağınız başvuru sonucunda, kura çekimini bekleyebilir ve kura çekim işlemlerinin sonucunda, yeni bir gelir kapısı olarak bayiliğe kavuşabilirsiniz.
İddaa Bayiliği Koşulları Nelerdir?
İddaa bayiliği almak istiyor iseniz, temel bir iki şarttı yerine getirmeli, bütçenizi ayarlamalı ve başvuru işlemini yapmalısınız. Türkiye’de gerçek ofisler aracılığı ile hizmet sunan bayiler ve internet üzerinden hizmet sunan elektronik bayiler, bu süreçlerden geçmiş ve spor toto teşkilat başkanlığından yasal izni almış olan işletmelerdir. Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olunması, her hangi bir sabıka kaydının bulunmuyor olması, 250 metre mesafede her hangi bir bayinin yer almıyor olması ilk şartlardır. Ayrıca, 3.300 dolar terminal teminatı, 13 bin dolar hasılat teminatına sahip olunması, 250 Türk lirası başvuru bedelinin yatırılması, iş yeri açma belgesine, kira kontratına ve ruhsata sahip olunması gibi bütün özellikleri hazırlar iseniz, resmi başvurunuzu yapabilir ve sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.
İddaa Bayiliği Kazançları
İddaa bayiliği alan gerçek ya da tüzel kişiliklerin kazançları, hasılatlar ve ikramiyeler üzerinden sağlanmaktadır. Hasılatlar üzerinden bayilere verilen kar oranı, %9 seviyesindedir. Günlük hasılat ne kadar ise, aylık çarpım bulunmakta ve belirlenmiş olan komisyon miktarı, bayilere ödenmektedir. İkramiye ödemelerine verilen kar oranı ya da komisyon ise, %2’dir. Kazanılan ikramiyelerin bayiler tarafından ödenme sınırı, 1.500 Türk lirası olarak belirlenmiş olup, bu miktarda yapılan her ödeme karşılığında, bayiler %2 komisyon almaktadır. Yoğun bir bölgede, iddaa bayiliği açıldığı düşünülür ise, toplamda, %11’i bulan ödeme, yani kazanç miktarının küçük bir rakam olmadığı, daha net anlaşılacaktır.