665 Ulm – Oldenburg Basketbol Tahminleri

Normal sezonun flaş ekibi Ulm, playoff’da işlerin kolay olmayacağını ilk turda Ludwigsburg karşısında görmüştü. Oldenburg serisinin ilk maçını zorlanarak kazanan ekip ikinci maçta devreye 27 sayı önde girse de 22-2’lik seri ile rüzgarı arkasına alan Oldenburg son çeyrekte de 11-0’lık seri ile maçı dengeye getirdi. Maçın sonunda Gunther attığı üçlük ile takımını 3 sayı öne geçirmiş ve ardından Kramer’i serbest atış çizgisine göndermişlerdi. İlk atışı atan Kramer ikinci atışı bilerek kaçırdı ve hücum ribaundunu alan Paulding’in basketi maçı uzatmaya taşıdı. Uzatmada kazanan Oldenburg seriye dengeyi getirdi.
Basketbol maç tahminleri
Oldenburg’da Paulding, Qvale ve Kramer iyi bir seri geçiriyor. Son maçta Qvale’in ikinci yarı geri dönüşte payı büyüktü. İlk maçta rahatsızlığından oynamayan Duggins son maçta kadrodaydı ve Mihailovic bu kez yabancı sınırlamasına takıldı. Ulm iki maçta da yüksek dış şut yüzdesi ile oynadı. İlk maçta Babb ve Hobbs öne çıkarken ikinci maçta Rubit ve Morgan etkiliydi. Brown iyi bir seri geçiriyor. Ohlbrecht uzun süredir sakatlığı sürerken Butler da son dönemde oynamadı.
Oldenburg son 5 deplasman maçında 87 sayı ortalaması yakaladı. Ulm da playoff’da sahasında 86 sayı ortalaması yakaladı. İki takım arasındaki yüksek skorlu maçların bir benzeri Ulm’da göreceğimizi düşünüyorum. Ulm’u da galibiyete yakın görüyorum.